E-Procurement is hot!

Kennisbank onderwerpen: Logistiek & Supply-chain management, Inkoop

Is het niet mooi dat verkopers tegenwoordig inkoopafdelingen contacteren, om aanbiedingen te doen betreffende nieuwe en verbeterde softwarepakketten, trainingen en vervolgcursussen? We kopen inkoopkennis en inkoopmogelijkheden in, om nog beter met inkoop om te kunnen gaan. Het klinkt wat vreemd, maar het is zeker waar.

Bedrijven die dit soort producten en diensten aanbieden, schieten als paddestoelen uit de grond, om zich met deze business bezig te houden.
Het “vakjargon woordenboek” heeft de laatste jaren dan ook weer mooie nieuwe woorden mogen opnemen. Denk bijvoorbeeld aan e-procurement, een goed afgebakende manier waarop we internettechnologie kunnen gebruiken in het inkoopproces.

Mogelijkheden om met behulp van internettechnologie zaken te doen, is wellicht voor inkoop één van de belangrijkste innovaties ooit geweest. Met name de besparing van kostbare tijd, maakt het voor inkoop mogelijk om verder te ontwikkelen en aandacht te besteden aan andere inkoopgerelateerde zaken.
De mogelijkheden zijn inmiddels ongekend, van webshop tot met complete geïntegreerde en geautomatiseerde systemen. Wat de markt laat zien, is dat anderen hier gebruik van maken. Werd voorheen de inkoper één proces of één systeem aangeleerd voor het zaken doen via internet, worden tegenwoordig complete softwarepakketten en cursussen aangeboden. Tijdsbesparingen worden nu deels weer ingeleverd, vanwege het volgen van dit soort cursussen. Ook de opleidingen worden uitgebreider en langer en seminars nemen enorm toe. Feitelijk moet je als inkoop zijnde, dus goed erop letten, dat de bespaarde tijd niet volledig hierin verloren gaat. De flinke en vele voordelen worden namelijk inmiddels niet alleen maar als tijdsbesparingen gezien, maar ook als complete nieuwe handel. Verkoop verhandelt de inkoop en dat is voor de markt een goede zaak, echter moet inkoop wel degelijk dit goed in de gaten (blijven) houden en tijdig anticiperen.
We kunnen in ieder geval concluderen, dat inkoop nog altijd niet stil staat. Steeds opnieuw worden er ideeën de wereld in geholpen, om inkoop te verbeteren en wellicht te verstevigen. De wereld van inkoop leeft en we kunnen dus met trots concluderen dat we een nieuwe fase zijn ingegaan, in dit geval op het gebied van e-procurement.

Stuur door naar een relatie

1 reactie op “E-Procurement is hot!”

  • Op onze site staan voor ZZP’ers leuke inkoop opdrachten open bij toonaangevende opdrachtgevers!

    Bijvoorbeeld voor het UWV of bij Achmea. Om de volledige vacature te kunnen bekijken moet je je eenmalig gratis aanmelden voor Myler. 

Reageer

(zal niet zichtbaar zijn)

Als u uw reactie geplaatst heeft kunt u de reactie nog 30 minuten aanpassen. Klik hiervoor op "Bewerk reactie".

Vorige artikel:
Volgende artikel:

Laatste reacties

eventbuzz

Huisvestingsmanagement met specialisatie Zorg

Cursus | Euroforum Uitgeverij

De veranderende vastgoedbekostiging en de toenemende marktwerking in de zorg vragen om deze nieuwe manier van omgaan met vastgoed. Het is niet eenvoudig om hierover te adviseren. De leergang...

ManagementSite Netwerk