Het is zo vanzelfsprekend: logistiek. Thuis, wanneer een meubelzaak een wandmeubel aflevert en opbouwt. In de supermarkt, waar juist die diepvriesmaaltijd die zo goed smaakt in het schap ligt. Of wanneer de auto een beurt krijgt. Maar iedereen ervaart ook uitverkochte producten, kwaliteitsproblemen, overtollige voorraden en eindeloos wachten op de verwarmingsmonteur. Producten worden steeds meer een dienst. We kopen geen auto, maar mobiliteit, we kopen geen kopieermachine, maar ongestoorde documentstromen, het leger koopt geen vliegtuig maar power-by-the-hour, het gezin koopt geen TV, maar home-entertainment.
![]()
Die verdienstelijking vraagt afstemming van vele processen en een perfecte kwaliteit van de interne organisatie: orderverwerking, installatie, training, facturatie, after sales, retourenlogistiek, enz. Wie zou zich niet graag met een paperclip vastmaken aan een klantenorder om zelf te ervaren wat de klant ervaart…
Deze weblog gaat je daarbij helpen. De ‘laatste meter’ brengt cases, best practices en hopelijk veel discussie met collega’s binnen en buiten de logistiek.
Laat weten wat je ervan vindt!
Walther is ook vaste columnist op Supply Chain Magazine.
Tags: Gastcolumns
6 Reacties
Dag Walther,
dit is een perfect initiatief! Het zorgt voor discussie, maakt de relevante onderwerpen, maar ook de kansen voor logistiek zichtbaar. Daar ontbreekt het nu aan. Ik blijf vanuit mijn rol als business developer bij de BOM graag samen met jou en anderen optrekken om initiatieven concreet vorm te geven. De eerstvolgende keer dat we dat doen zal zijn tijdens de Grow into maintenance bijeenkomst waarbij maintenance-logistiek aan de orde zal komen!
Veel groet,
Oscar
Walther, doén deze blog! Maar wel opgelet, want ook Vlaanderen leest gretig mee
Dag Walther,
Leuke blog over Tomtom! Vanmorgen wees je je publiek erop tijdens je presentatie op het congres van IBS, dus ik ben natuurlijk meteen gaan kijken toen ik thuis kwam. Ik zal hier regelmatig terugkeren om inspiratie op te doen, en om eventueel een reactie te plaatsen.
Succes met je blog.
Groet,
Harm Beerens
hoofdredacteur Logistiek.nl
Beste Walther,
Jij bent als niet aflatende polymorfe Uomo Logistico een inspiratiebron voor ons allen die actief zijn in de logistiek. Wij dienen net als jij een appèl te doen op de jeugd en het bedrijfsleven om te laten zien hoe geweldig boeiend en innovatief de logistieke sector wel niet kan zijn.
Ga zo door,
Edwin Langstraat
Dag Walther,
Dat voorziet wat mij betreft in een behoefte! Al jaren praten we erover, ideeën genoeg, maar hoe komen we nu verder?
Eens kijken we terug en concluderen we dat de start van dit fourm hét keerpunt was!
Groet, Egbert.


Walther, dit is een superinitiatief en ook zeer gebruiksvriendelijk. Ik voel me ook uitgedaagd om zelf een column te gaan plaatsen binnenkort. Heb ook wat mensen op dit podium attent gemaakt, hoop dat het tot collectieve awareness belang PBL etc. en versterking van het ketendenken in NL leidt.