Was de 10-minuten proef bij NS nu wel of niet een succes?

Door: Walther Ploos van Amstel Gepubliceerd op 06 okt, 2010 in de rubriek Gastcolumns
Kennisbank onderwerpen: Klantgerichtheid, Logistiek & Supply-chain management

Opleiding

Boek van de week

Agenda

Gisteren was het weer raak bij de NS. De trein van Amsterdam naar Den Bosch had stevige vertraging. Bijna 20 minuten… een groot probleem op een toch al overbelast traject in de avondspits. Een overvolle trein en zelfs in de eerste klas alleen nog maar staplaatsen en boze gezichten in streepjespakken. Op het perron en in de trein hield het NS-personeel zich wijselijk schuil. ‘s Avond lees ik in het nieuws dat de NS, spoorbeheerder ProRail en Koninklijk Nederlands Vervoer redelijk tevreden zijn over de proef waarbij de afgelopen maand elke tien minuten een trein reed op de trajecten Amsterdam-Eindhoven en Geldermalsen-Utrecht. Volgens een woordvoerster van ProRail hebben zich ”geen grote logistieke problemen voorgedaan”.

Leuk was dat een medewerker van dat ProRail in mijn trein natuurlijk wel een zitplaats had bemachtigd in de eerste klas, ondanks de afkeurende blikken van de streepjespakken in het gangpad.

In de eerste weken van de proef kwamen er onder meer klachten binnen over te volle treinen tussen Utrecht en Geldermalsen. NS heeft daarop enkele treinen verlengd. Tijdens de proef reden er op doordeweekse dagen in de ochtend- en avondspits zes intercity’s op het traject tussen Amsterdam-Eindhoven.

Is de klant echt zo tevreden als NS stelt?
Op het spoor tussen Utrecht en Geldermalsen reden zes stoptreinen per uur. Uit onderzoek blijkt dat de reiziger dit waardeert… dan denk ik: welke reizigers?

Volgens reizigersvereniging Rover hield de klachtenstroom over de proef met het spoorboekloze rijden van de NS tussen Utrecht en Amsterdam en Utrecht en Eindhoven nog steeds aan. Het inzetten van langere treinen op het traject heeft niet de verbetering opgeleverd die ook Rover had verwacht. De capaciteit van de treinen in de spits is ver onder de maat, zowel op het proefproject tussen Eindhoven en Amsterdam als op andere trajecten. Dat heeft deels met de proef te maken, een andere oorzaak van de ergernis is het vervangen van lange dubbeldekkers door korte sprinters.

Ik ben benieuwd naar de ervaringen van reizigers… mijn ervaringen waren teleurstellend in de afgelopen weken. We rijden vaker en dus korter!? Geen goed idee.

Tags: , ,

2 Reacties

[...] kwamen een zaterdagje lunchen en kregen voor hun Kruidvatkaartje een compleet rondje Nederland van de Staatsspoorwegen aangeboden. Ruim vier uur deden over de reis van Eindhoven naar Amsterdam. En met dat kaartje [...]

Lonneke Alsema: 8 feb 2011

Toch fijn, gratis leestijd van NS.. ik vind het altijd heerlijk om wat langer in de trein te zitten, met een goed boek. Behalve als ik moet gaan college-geven op een bestemming van ca 100 km van huis… Tot nu toe , al 10 jaar, ging de heenreis op vrijdagmorgenvroeg velkkeloos. De terugreis was wel vaker een avontuur. En dat zie ik dan maar als leestijd. Maar je zult maar een belangrijke afspraak hebben…

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over DeLaatsteMeter.nl

Het is zo vanzelfsprekend: logistiek. Thuis, wanneer een meubelzaak een wandmeubel aflevert en opbouwt. In de supermarkt, waar juist die diepvriesmaaltijd die zo goed smaakt in het schap ligt. Of wanneer de auto een beurt krijgt. Maar iedereen ervaart ook uitverkochte producten, kwaliteitsproblemen, overtollige voorraden en eindeloos wachten op de verwarmingsmonteur. De weblog DeLaatsteMeter.nl gaat je daarbij helpen.

Volg DeLaatsteMeter op Twitter

Redactie