Car2Go gaat met elektische Smart’s concurrentie aan met Greenwheels

Door: Walther Ploos van Amstel Gepubliceerd op 09 apr, 2011 in de rubriek Kennisnetwerken
Kennisbank onderwerpen: Logistiek & Supply-chain management, Duurzaam

Opleiding

Boek van de week

Het deelautoprogramma Car2go wordt binnenkort in Amsterdam geïntroduceerd. Het initiatief van Daimler presenteert maandag haar plannen voor Nederland. Zeker is dat gebruikers Car2Go in elektrisch aangedreven Smarts op pad kunnen: Car2go Electric Drive.

Car2Go

Car2go is een deelautoprogramma dat door Daimler drie jaar geleden in Duitsland is opgezet. Hierbij is een groot aantal smarts ‘on-demand’ beschikbaar. Dit betekent dat gebruikers zo lang op pad kunnen als zij willen, zonder dat deze,  in tegenstelling tot de traditionele deelautoprogramma’s als Greenwheels, op een specifieke locatie of tijdstip terug moeten worden gebracht.

Betalen vindt plaats per minuut en via GPS op je smartphone is een beschikbare auto op te zoeken. In 2009 vervolgde Car2go met Austin, Texas in Amerika en sinds deze maand is de dienst ook in Hamburg uitgerold.

Met de ambitie om car2go uit te breiden in Europa en Noord-Amerika kan Amsterdam niet achterblijven. Aangezien de gemeente Amsterdam focus heeft gelegd op elektrisch vervoer zal voor Car2go in Nederland een ‘zeer omvangrijke vloot’ elektrische smarts inzetten. De dienst wordt in ons land ook gedoopt tot Car2go Electric Drive.

Bronnen:

http://www.blvd.nl/auto.php?nieuwsitem=5892

http://www.autoweek.nl/autonieuws/16411/Elektrisch-deelautoprogramma-Car2Go-naar-Amsterdam

Tags: , , ,

1 Reactie

[...] is dat gebruikers Car2Go in elektrisch aangedreven Smarts op pad kunnen: Car2go Electric Drive.) ManagementSite Netwerk Tweet Laatste [...]

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over DeLaatsteMeter.nl

Het is zo vanzelfsprekend: logistiek. Thuis, wanneer een meubelzaak een wandmeubel aflevert en opbouwt. In de supermarkt, waar juist die diepvriesmaaltijd die zo goed smaakt in het schap ligt. Of wanneer de auto een beurt krijgt. Maar iedereen ervaart ook uitverkochte producten, kwaliteitsproblemen, overtollige voorraden en eindeloos wachten op de verwarmingsmonteur. De weblog DeLaatsteMeter.nl gaat je daarbij helpen.

Volg DeLaatsteMeter op Twitter

Redactie