KvK: bozer kunnen we u niet maken

Door: Walther Ploos van Amstel Gepubliceerd op 03 aug, 2011 in de rubriek Kennisnetwerken
Kennisbank onderwerpen: Klantgerichtheid, Bureaucratie

Opleiding

Boek van de week

Agenda

shutterstock_3072883

Moeiteloos kom ik door de Amsterdamse Bibob, ik mag al mijn belastingen elektronisch aangeven met Digid en zelfs op het gemeentehuis kan ik digitaal zaken doen. Waarom gaat het bij de Kamer van Koophandel dan zo moeizaam?

 

Ik moest me als bestuurder inschrijven voor een bedrijf dat is gevestigd in Noord-Holland. Dat moet toch eenvoudig kunnen. Formulier downloaden, formulier met een zwarte pen invullen, kopie legitimatie erbij (lekker veilig gevoel geeft dat overigens), postzegel erop en nu maar wachten. Het formulier kwam linea recta terug. Ik moest mijzelf, in hoogst eigen persoon, melden bij de Kamer van Koophandel in Alkmaar. Waarschijnlijk om fraude tegen te gaan.

Omdat ik in Amsterdam tegenover de Kamer van Koophandel woon, wilde ik het daar doen. Dus, even gebeld… en, neen hoor het moest en zou in Alkmaar. Waarom makkelijk als het moeilijk kan.

Een welbestede middag 

Met de auto naar Alkmaar. De route met de hoogste rodestoplichtdichtheid van Nederland en een ongekend aantal snelheidscamera’s, waarvan ik er toch zeker twee of drie heb zien flitsen. Een geweldige start van wat een productieve middag had kunnen zijn.

Ik mocht even wachten van de twee vriendelijke dames bij de receptie. Vanwege lunchtijd, het was pas 2 uur ’s middags, was er maar een medewerker beschikbaar. Gelukkig was er koffie. Maar, je mocht er absoluut niet mobiel bellen volgens de strenge bordjes. Gij zult niet werken terwijl u wacht.

De medewerker wist mij meteen te meldden dat ik hiervoor niet naar Alkmaar had hoeven komen. Dat had ook gewoon via de post, of op de Kamer van Koophandel in Amsterdam, gekund. Ze had geen idee waarom haar collega’s het formulier hadden teruggestuurd. Ze wist wel, in meteen de volgende zin, te melden dat ik niet de juiste legitimatie bij me had om deze mutatie te kunnen verwerken.

Dat mag niet…

Natuurlijk hadden zij de juiste gegevens wel in hun systeem zitten, anders had het bedrijf zich destijds nooit kunnen inschrijven, maar daar mocht ze niet naar kijken.

Dat ze dat niet mocht begreep ik niet. Dat ze dat niet kon begreep ik wel. De laatste keer dat ik donkerblauwe schermen met witte letters en DOS-commando’s had gezien was toch echt meer dan 10 jaar geleden. Ze maak oprechte excuses over de gang van zaken. Boos worden heeft op zo’n moment geen enkele zin… onverrichter zake was ik drie uur later weer terug in Amsterdam.

Boos!

Waarom ben ik eigenlijk zo boos? Ik betaal elk jaar een stevige contributie aan de Kamers van Koophandel. In ruil krijg ik stapels ongewenste reclamefolders van iedereen die mijn adres bij de Kamers koopt. Ik begrijp steeds beter de kritiek over hun functioneren.

Op het moment dat ik iets vraag van de KvK, dan komt ik terecht in de digitale ijstijd van formulieren, enveloppen, kopietjes, postzegels en wachten aan leestafels, kortom veel, heel veel bureaucratie.

Dat is niet meer van deze tijd met internet, digitale identiteiten, met gekoppelde bestanden. Leuker kunnen ze het niet maken? Makkelijker in elk geval wel!

 

Walther Ploos van Amstel.

Tags: , ,

5 Reacties

Walther: 21 jul 2011

De Kamer van Koophandel Amsterdam belde vandaag om de zaak nog eens goed door te nemen en bood excuses aan voor wat er was gebeurd.

Staal: 21 jul 2011

Nog een proces wat volgens mij niet meer van deze tijd is, is het deponeren van de oorsprongsverklaringen van leveranciers voor het door de KVK laten afgeven van EUR1 verklaringen bij exportzendingen.

Hiervoor gaan menig Excel lijst, PDF scans en koeriers heen en weer tussen onze transportafdeling en de plaatselijke KVK. Dit om onze 30.000 exportartikelen te deponeren en de kostprijsopbouw te verantwoorden. Een bottle neck om nog even ‘s middags een spoed zending naar buiten de EU te regelen, want de koerier komt geheid vast te zitten in de middagspits om de KVK midden in het centrum te bereiken.

Het zou mooi zijn, indien de KVK hierin het voortouw zou nemen om dit proces voor hun klanten zo gebruiksvriendelijk en verregaand geautomatiseerd te maken.

Tipps and tricks zijn welkom.

Martin van der Weide: 21 jul 2011

In de digitalisering van Eur.1 documenten en Certificaten van Oorsprong is tegenwoordig al veel mogelijk. Ook door vergunningen van de douane kunt u de ritjes naar de Kamer van Koophandel voorkomen.
Mogelijk kunt u contact met mij opnemen om te kijken wat voor u de mogelijkheden zijn in samenspraak met uw eigen Kamer van Koophandel (de Tips and Tricks)
Martin van der Weide
Afdeling exportdocumenten Kamer van Koophandel Noord-Nederland
088-5851000

mark: 22 jul 2011

Helemaal mee eens.
Opheffen die handel en er een geautomatiseerd kantoor van maken.
met je digid oid zou je toch een heel eind moeten komen denk ik.
Nu wordt al dat geld besteed aan netwerkmeetings, folder materiaal waar niemand op zit te wachten.

Sjef Spijkers: 22 jul 2011

Zocht gegevens van een klant die failliet zou zijn en niet (meer te bereiken) bel je natuurlijk KvK of niet.
Natuurlijk zijn die gegevens er maar dan moet je wel naar een duur betaalnummer 1,25 per minuut met een maximum van 45 euro !!!!! bellen, de idioten hoe krijgen ze het verzonnen, ze zijn er toch voor de ondernemers te helpen (geld uit hun zakken te kloppen)

OPHEFFEN DIE KLUB

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over DeLaatsteMeter.nl

Het is zo vanzelfsprekend: logistiek. Thuis, wanneer een meubelzaak een wandmeubel aflevert en opbouwt. In de supermarkt, waar juist die diepvriesmaaltijd die zo goed smaakt in het schap ligt. Of wanneer de auto een beurt krijgt. Maar iedereen ervaart ook uitverkochte producten, kwaliteitsproblemen, overtollige voorraden en eindeloos wachten op de verwarmingsmonteur. De weblog DeLaatsteMeter.nl gaat je daarbij helpen.

Volg DeLaatsteMeter op Twitter

Redactie