Logistieke samenwerking loont: maar hoe pak je het aan?

Door: Walther Ploos van Amstel Gepubliceerd op 01 okt, 2008 in de rubriek Kennisnetwerken
Kennisbank onderwerpen: Inkoop, Logistiek & Supply-chain management

Opleiding

Boek van de week

Agenda

fileOp woensdag 28 oktober 2009 organiseert EVO samen met collega-organisaties, Bundesverband Wirstschaft, Verkehr und Logistik (BWVL), OTM en Transporeon een internationaal seminar over ‘Transport Collaboration’ in Zoetermeer. Tijdens dit seminar willen wij u enthousiast maken om samenwerkingsvormen op het gebied van transport te onderzoeken. Dit aan de hand van praktijkcases.

Klik hier voor meer informatie over het seminar en inschrijving.

De voordelen van samenwerking zijn zonneklaar. Kostenbesparing en beperking van de impact van het logistieke proces op het milieu zijn voor veel bedrijven aanleiding de mogelijkheden van samenwerking te onderzoeken. Maar hoe vindt u als verlader de juiste samenwerkingspartners? Geldt het potentiële voordeel ook voor u? Wat zijn de spreekwoordelijke haken en ogen en hoe kunt u de bedreigingen omzetten in kansen? Antwoorden hierop krijgt u van (ervarings)deskundigen uit binnen en buitenland.

Tijdens het congres worden praktijkvoorbeelden gepresenteerd. Enerzijds een voorbeeld van partijen uit verschillende ketens met tegengestelde goederenstromen. Anderzijds een voorbeeld van verladers met overeenkomsten in afnemers. Ook andere experts uit de wetenschap en de praktijk zullen u voorzien van de meest recente en relevante informatie op het gebied van samenwerking.

Een ander belangrijk aspect is het ontmoeten van andere verladers en logistiekedienstverleners. Dit kan niet alleen tijdens de ontvangst, lunch, de workshops en het aperitief, ook kunt u specifiek aangeven wie u tijdens de shippers’ speeddate zou willen ontmoeten.

Tags: , , ,

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over DeLaatsteMeter.nl

Het is zo vanzelfsprekend: logistiek. Thuis, wanneer een meubelzaak een wandmeubel aflevert en opbouwt. In de supermarkt, waar juist die diepvriesmaaltijd die zo goed smaakt in het schap ligt. Of wanneer de auto een beurt krijgt. Maar iedereen ervaart ook uitverkochte producten, kwaliteitsproblemen, overtollige voorraden en eindeloos wachten op de verwarmingsmonteur. De weblog DeLaatsteMeter.nl gaat je daarbij helpen.

Volg DeLaatsteMeter op Twitter

Redactie