Wat moet een controller weten over logistiek?

Door: Walther Ploos van Amstel Gepubliceerd op 12 mrt, 2010 in de rubriek Kennisnetwerken
Kennisbank onderwerpen: Financiëel management, Logistiek & Supply-chain management

Opleiding

Boek van de week

Agenda

Bij logistiek stelt het topmanagement vragen als: Welke logistieke verbeteringen hebben prioriteit in het licht van onze strategische plannen? Wat zijn de kosten en de baten van logistieke verbeteringen? Hoe financieren we alle verbeteringsplannen? En wat kan uitbesteding betekenen? Houden we wel voldoende rekening met de internationale fiscale aspecten?

De rol van de controller bij logistiek is duidelijk. Logistiek heeft direct impact op de geldstromen. De geldstroom komt komt eigenlijk pas in beweging zodra de goederenstroom beweegt. De onderneming krijgt pas geld voor de producten en diensten als de klant ze heeft afgenomen en betaald. De leverancier levert de grondstoffen pas als hij zeker weet dat de onderneming daarvoor gaat betalen. En de onderneming levert niet graag aan klanten die niet betalen. En dat heeft uiteindelijk weer effect op het werkkapitaal.

professionele-controller

Een van de relevante ontwikkelingen is een uitbreiding van het takenpakket van controller naar CFO, waarmee de verantwoordelijkheid van de controller wordt verruimd. Hij/zij wordt een prominent lid van het Management Team, waarmede een veel bredere kijk op de organisatie noodzakelijk wordt. Logistiek hoort daarbij!

Logistiek is nu ook een vast onderdeel van de Schriftelijke Leergangen ‘De professionele controller’ van Euroforum.

Lees verder over logistiek en werkkapitaal.

Tags: ,

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over DeLaatsteMeter.nl

Het is zo vanzelfsprekend: logistiek. Thuis, wanneer een meubelzaak een wandmeubel aflevert en opbouwt. In de supermarkt, waar juist die diepvriesmaaltijd die zo goed smaakt in het schap ligt. Of wanneer de auto een beurt krijgt. Maar iedereen ervaart ook uitverkochte producten, kwaliteitsproblemen, overtollige voorraden en eindeloos wachten op de verwarmingsmonteur. De weblog DeLaatsteMeter.nl gaat je daarbij helpen.

Volg DeLaatsteMeter op Twitter

Redactie