Papierloos factureren: e-invoicing

Door: Walther Ploos van Amstel Gepubliceerd op 10 apr, 2009 in de rubriek Leerzame voorbeelden
Kennisbank onderwerpen: Inkoop, Logistiek & Supply-chain management

Opleiding

Boek van de week

Agenda

images3Het elektronisch factureren is in snel tempo aan het veranderen van een exclusief speeltje voor enkele grote ondernemingen naar een dagelijks routine voor elke onderneming. Dat meldt Inkopers-Cafe.Sinds de Nederlandse overheid enkele technische belemmeringen uit de weg heeft geruimd, is e-facturatie of e-invoicing een stuk aantrekkelijker geworden. Hiermee loopt ons land vooruit op richtlijnen van de Europese Unie, die bepalen dat elektronische facturen in het jaar 2013 dezelfde fiscaalrechtelijke status hebben als papieren facturen. Het ministerie van Economische Zaken besloot de verandering hier versneld door te voeren, met als resultaat dat sinds 16 februari de ‘discriminatie’ tegen elektronische facturen is opgeheven.

Staatssecretaris Frank Heemskerk (Economische Zaken) wil dat de overheid in 2010 een miljoen facturen elektronisch afhandelt. Hiervoor is dinsdag 7 april een convenant ondertekend. Dat meldt Diginotar.

Het doel van dit convenant is om door middel van inspanningen van overheidspartijen en marktpartijen te bereiken dat in 2010 e-facturen minimaal 10% van het totale aantal facturen aan de overheid uitmaken. In 2014 moet dat 80% zijn en in 2017 zelfs 100%.

Volgens de staatssecretaris is E-factureren goedkoper, voorkomt het zoekgeraakte rekeningen en is het goed voor het mileu.  “Met E-factureren kunnen overheid en bedrijven gezamenlijk zeker 300 miljoen euro besparen als de 10 miljoen facturen richting overheden elektronisch worden gestuurd en verwerkt. En het ontziet het milieu ook nog, aldus Heemskerk. ”Als alle bedrijven in Europa elektronisch factureren, spaart dat zo’n 40 duizend voetbalvelden aan bos. E-factureren is dus duurzaam ondernemen.”

http://www.diginotar.nl/Actueel/tabid/264/articleType/ArticleView/articleId/135/Default.aspx

Tags: , , ,

2 Reacties

Freddie Leeman: 14 aug 2009

Voor ondernemers in het MKB en ZZP’ers zijn er online veel oplossingen voor digitale facturatie. Deze online oplossingen bieden de ondernemer naast kostenbesparing nog veel meer voordelen zoals het beheren van facturen, het verzenden van herinneringen, het geautomatiseerd versturen van periodieke facturen, en ga zo maar door.

Een overzicht van online aanbieders is te vinden op http://www.onlinefactureren.net

Bespaar ook op uw facturatiekosten en neem een kijkje bij http://www.factuursturen.nl, http://www.moneybird.nl of een van de andere aanbieders.

Dank voor de nuttige tips!
Walther.

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over DeLaatsteMeter.nl

Het is zo vanzelfsprekend: logistiek. Thuis, wanneer een meubelzaak een wandmeubel aflevert en opbouwt. In de supermarkt, waar juist die diepvriesmaaltijd die zo goed smaakt in het schap ligt. Of wanneer de auto een beurt krijgt. Maar iedereen ervaart ook uitverkochte producten, kwaliteitsproblemen, overtollige voorraden en eindeloos wachten op de verwarmingsmonteur. De weblog DeLaatsteMeter.nl gaat je daarbij helpen.

Volg DeLaatsteMeter op Twitter

Redactie