Een complete stad wordt in twee weken opgetuigd voor het drie-daagse Lowlands-festival. Tijdens het evenement zelf is het volgens productiemanager Maarten van Lokven vooral een kwestie van beheersen.
Een knap staaltje logistiek om 50.000 deelnemers drie dagen te verwennen! In amper twee weken tijd, en dat elk jaar weer sneller, wordt alles opgebouwd. Er moet een stroom van meer dan duizend vrachtwagens worden geregeld. Snel op- en afbouwen spaart veel huur en investeringen in apparatuur. Een kleine logistieke ‘footprint’ dus. Lang van tevoren wordt alles gepland en doorgesproken met leveranciers.
Mojo en LOC7000 leggen vooraf nauwkeurig vast wie hoe laat mag komen en waar de vracht op het festivalterrein moet worden afgeleverd. Daarvoor gebruiken ze GPS. Zo weet elke leverancier op de centimeter nauwkeurig waar hij moet zijn. Dat scheelt een hoop last-minute geïmproviseer.
Vooraf wordt het terrein in detail ingedeeld met CAD-software. Een tent wordt vervolgens helemaal ontleed en zo is bekend uit welke onderdelen de tent bestaat. Leveranciers ontvangen de planning uit het ICT-systeem van Mojo en kunnen daarmee direct aan de slag.
De projectadministratie is ook aan dit ICT-systeem gekoppeld. Zo kan Mojo meteen na afloop van Lowlands de facturen afhandelen en heeft men volledig grip op de geldstromen.
Veel leerzame innovaties: snel op- en afbouwen, de samenwerking met leveranciers, de perfecte planning die met iedereen wordt gedeeld, het gebruik van GPS, de communicatie op het festivalterrein en het evenementen-ERP.
Winnende logistieke concepten vragen om echte oplossingen. Van een integrale aanpak is pas sprake als op een samenhangende wijze beslissingen worden genomen over de processen in de keten, het logistieke beheersingsmodel, de keten-ICT en het organiseren van samenwerking. Mojo laat zien dat dit, zelfs in de wereld van ‘sex, drugs and rock’n’roll’ kan.
“Als de poort open is, beginnen wij alweer met de voorbereidingen voor het afbreken”, aldus Maarten van Lokven van Lowlands”…
Logistiek.nl bericht erover.
Geniet van het interview en de fantastische fotoserie.
Bekijk ook het interview met de festivaldirecteur op de Lowlands website.
Tags: evenementenlogistiek, gps, id&T, lowlands, mojo, sensation

