Parkmobile heeft nu een iPhone-applicatie die het bellen en sms-en naar Parkmobile overbodig maakt. Via de applicatie kan men gratis een parkeeractie starten en stoppen: GPS Parkeren. Eenvoudig
Je start de applicatie, bevestigt de parkeerzone en de automobilist staat geparkeerd. Bij terugkomst open je de App en kiest stop parkeren. Aan het eind van de maand rekent Parkmobile net als met belparkeren en sms-parkeren de kosten. Je ook de mogelijkheid om zelf een zonenummer in te voeren of een van zijn favoriete zones te kiezen. Tevens bestaat de mogelijkheid om parkeeracties te publiceren via diverse social media en uit meerdere auto’s te kiezen. Een prima toepassing van een location based service!
GPS
Op het moment dat de App wordt gestart wordt met GPS de locatie bepaalt. Parallel hieraan wordt via maps de straatnaam en gemeente opgezocht. Op basis van de GPS locatie kijkt Parkmobile of er overeenkomende parkeermeters aanwezig zijn. Deze worden rondom de locatie van de auto getoond. Via maps zal in de database worden gekeken of Parkmobile een overeenkomstige zone heeft met de straatnaam en gemeente waar de automobilist staat, indien dit het geval is zal deze zone direct aan de klant worden aanbevolen. De automobilist heeft ook de mogelijkheid om de auto te verplaatsen over het landkaartje, na het plaatsen van de auto zal dan een nieuwe berekening worden gemaakt. Het gehele proces neemt minder dan 2 seconden in beslag.
Bron: Verkeersnet.nl
De volgende stap?
Met iPark4U is een systeem ontwikkeld, gebaseerd op een on-board unit en smartphone met ondersteunende software, waarbij via de navigatie in de auto informatie wordt gegeven over beschikbare parkeerplaatsen en waarbij de automobilist de parkeerkosten via het navigatiesysteem of zijn GSM kan afrekenen.
Tags: gps, ipark4u, location based services, parkeren, wielklem

