Even kantoorartikelen bestellen? Fire and forget…

Door: Walther Ploos van Amstel Gepubliceerd op 29 jan, 2009 in de rubriek Soms gaat het fout
Kennisbank onderwerpen: Klantgerichtheid, Logistiek & Supply-chain management

Opleiding

Boek van de week

Agenda

tridentIk ben dol op de vermakelijke mailtjes die DeLaatsteMeters-lezers me doorsturen. Collega Pedro had enkele tonercartridges besteld bij een webwinkel voor kantoorartikelen. En toen kwam dat bevestigingsmailtje met als boodschap: “wij hebben alleen geen eindcontrole over deze order…”. Pardon! Wat bedoelt u daarmee?
Biij Defensie noemen we dat Fire-and-Forget… Maar zal die nieuwe klant daar nu van denken? Beloofd is toch beloofd?

Mijn simpele tip voor deze webwinkel: vertrouwen is goed, controleren is beter. Dat verdient een klant gewoon. Die verwacht dat je de hele logistieke keten volledig in controle hebt… en betaalt daarvoor.

De leverancier sluit af met: “bedankt voor uw vertrouwen”. Vertrouwen? Hoezo?!
—-

Voor de liefhebbers het gewraakte mailtje:
Geachte heer,

Hierbij delen wij u mee dat de door u bestelde producten vandaag zijn verzonden rechtstreeks vanaf ons centraal magazijn in Beuningen.
Het grote voordeel hiervan is, dat de producten morgen bij u in huis zijn…

Maar, wij hebben alleen geen eind controle over deze order. In het geval dat er onverhoopt iets niet klopt aan deze zending laat u het ons dan binnen 3 dagen weten.

Mocht u nog vragen hebben, neemt u dan gerust vrijblijvend contact met ons op. Heeft u vragen over uw order, kunt u dan uw klantnummer 6535 en eventueel factuurnummer 24082 aan ons doorgeven ?

Bedankt voor uw vertrouwen en hopelijk tot ziens.
Met vriendelijke groet,

De medewerkers van uw kantoorvakhandel.

Tags: , , ,

Uw reactie op deze bijdrage

  • Alle reacties die zich houden aan onze Code of conduct worden opgenomen.
  • Na het plaatsen kunt u uw reactie nog 30 minuten aanpassen.

Over DeLaatsteMeter.nl

Het is zo vanzelfsprekend: logistiek. Thuis, wanneer een meubelzaak een wandmeubel aflevert en opbouwt. In de supermarkt, waar juist die diepvriesmaaltijd die zo goed smaakt in het schap ligt. Of wanneer de auto een beurt krijgt. Maar iedereen ervaart ook uitverkochte producten, kwaliteitsproblemen, overtollige voorraden en eindeloos wachten op de verwarmingsmonteur. De weblog DeLaatsteMeter.nl gaat je daarbij helpen.

Volg DeLaatsteMeter op Twitter

Redactie